A-B-C-D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O-P-Q-R-S-T-U-V-W-X-Y-Z

(jelenleg 63 fa található az adatbázisban)

A






B












C






D






E










F








G














H








I






J








K














L




M












N






O






P












S














T




U




V






Z








Babiloni Fűz (Salix babylonica)     
                    



Általános tudnivalók

A fűzfák nagy általánosságban nedves talajban élő növények. A salix-oknak közel 200 fajtáját tartják számon, melyekkel az egész világban találkozhatunk, kivéve Ausztráliában. A legtöbb salix faj gyors növekedésű és igen szívós növény, még a legkeményebb körülmények között is. A nedvesebb kertekben a fűzfák igen érdekesen hathatnak, mert elősegítenek a talajvíz felhozásához, mellesleg a március elei időszakban kedvelt növénnyé vállnak majd a méhek által is.
A termés május-június hónapban érik meg, és vetés után szinte rögtön csírázik. Nedves, homokos talajba ültessük a magvakat, s hagyjuk a kis fáinkat legalább két évig nőni, mielőtt tálba ültetnénk.
Nagyon jó tulajdonsága a fűznek, hogy dugványozással nagyon könyű "sokszorosítani". Június hónapban már végezhetjük a dugvánozást és 1-5cm átmérőjű egyedeket is gyökereztethetünk, melyeket szintén nedves homokos talajba ültessünk. A fűz nagyon könnyen gyökerezik még egy pohár vízben is.
Vigyázat az első tálba-ültetéskor, amikor ugyanis a gyökerek nagyon törékenyek!

Növekedés: gyors
Elhelyezés: napos helyen és félárnyékban egyaránt
Páratartalom: nagyon párás levegő
Hőmérséklet: -5°C-tól +35°C-ig

Az ültetőközeget folyamatosan nedvesen tartsuk, sőt túláztatást is végezhetünk, de tegyünk egy víztároló edényt a tál alá.

Átültetés

Növekedési időszakban évente kétszer tanácsos a fát átültetni, tavasz és nyár elején, miután legalább a gyökérzet felé lemetszettük. Ültetésekkor mindig az előző táltól nagyobb tálba ültessük, és mindig nagy tápanyag-tartalmú földbe.

Metszés

A hajtások metszését végezzük el még mielőtt a fában lévő nedvek keringése beindulna.